Dabar svetainėje 43 svečiai ir narių nėra

Straipsnių peržiūrėjimai
100752
Balandis 2024
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

 Marijampolės regiono mokytojai 2020 m. birželio 19  dieną dalyvavo tarptautiniame virtualaus bendradarbiavo programos „eTwinning“ seminare „Projekto „eTwinning“ kokybės vertinimo kriterijai“ Birštone. Mokymai buvo skirti pažengusiems pedagogams, kurie įgyvendina „eTwinning“ projektus ir  siekia jų kokybės įvertinimo Nacionaliniu kokybės ženkleliu.

Mokymų dalyviai buvo supažindinti su svarbiausiais integracijos į ugdymo programą aspektais ir jų realizavimo „eTwinning“ projektuose pavyzdžiais. Vyko diskusija apie projekto veiklų integraciją į ugdymo programos vieną ar kelis mokomuosius dalykus projekto planavimo etape. Dauguma dalyvių pripažino, kad organizuojant projektų veiklas taip pat svarbus daugiadisciplininis požiūris į projekto turinį ir veiklas. 

Bendradarbiavimas tarp mokyklų partnerių – svarbiausias virtualaus bendradarbiavimo projektų kokybės vertinimo kriterijus. Mokymų dalyviai diskutavo, kad bendradarbiavimo veiklos neapsiriboja vien komunikacija tarp  projekto partnerių. Pažengę programos dalyviai supranta, kad  jei partneriai nėra tik informacijos gavėjai ir siuntėjai. Visi projekto komandos nariai, bendraautoriai turi siekti, kad bendradarbiavimo veiklos rezultatas būtų realus, konkretus.

Seminaro dalyviai analizavo projekto veiklas, kuriose bendradarbiavo mokytojai, mokiniai. Dalyviai aptarė keletą bendradarbiavimo galutinių produktų pavyzdžių: laikraštis, ataskaita, visų projekto metu vykdytų veiklų bendro pobūdžio santrauka, tam tikra tema parašytų laiškų rinkinys, kulinarijos knyga, eilėraščių rinkinys, išgalvotas kūrinys (mistinė novelė, pasaka, animacinis filmas, filmas, ir kt.).  Pedagogai akcentavo, kad svarbiausia, kad mokiniai kurtų arba prisidėtų prie galutinių produktų kūrimo.

2020 m. birželio 19 dieną tarptautiniame virtualaus bendradarbiavo programos „eTwinning“ seminare „Projekto „eTwinning“ kokybės vertinimo kriterijai“ Birštone dalyvavo 10 mokytojų. Renginio vertinimo anketas pateikė – 8 dalyviai. Bendrasis seminaro vertinimas – 9,7 balo. Kokybiniame vertinime išryškėjo dalyvių poreikis gauti daugiau informacijos, susijusios su vaikų darželyje vykdytais ir ženkleliu apdovanotais projektais ir originalių projektų pavyzdžių.

 

Jolita Morkūnaitė
„eTwinning“ programos ambasadorė Marijampolės apskrityje
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.