Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra

Straipsnių peržiūrėjimai
108893
Birželis 2024
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 Marijampolės regiono mokytojai 2020 m. birželio 12  dieną dalyvavo tarptautiniame virtualaus bendradarbiavo programos „eTwinning“ seminare „Projekto „eTwinning“ kokybės vertinimo kriterijai“ Birštone. Mokymai buvo skirti pažengusiems pedagogams, kurie įgyvendina „eTwinning“ projektus ir  siekia jų kokybės įvertinimo Nacionaliniu kokybės ženkleliu.

Daugiausia dalyvių diskusijų sukėlusi kūrybiškumo sąvoka buvo apibrėžta kaip „mokinių gebėjimas kelti naujas idėjas, mąstyti savarankiškai, nestereotipiškai, greitai orientuotis sudėtingoje situacijoje, lengvai ir netipiškai spręsti problemas.“

Taip pat mokymų dalyviai aktyviai diskutavo apie pedagoginio novatoriškumo sampratą. Ar originali projekto tema, taikomi įvairūs pedagoginiai metodai, mokinių iniciatyvų palaikymas lemia projekto veiklų kūrybiškumą ir patrauklumą? Visi dalyviai pripažino,  kad novatoriškuose projektuose mokiniai bendradarbiauja su savo partneriais dalyvaudami įvairioje veikloje, imasi įvairių vaidmenų, pav.: menininkų, žurnalistų, techninių specialistų, mokslininkų, aktorių ir pan.

Na, o mokytojai siekdami įgyvendinti projekto tikslus su savo mokiniais išbando įvairius pedagoginius metodus, pavyzdžiui, skatina mokinius tyrinėti ir analizuoti, organizuoja bendradarbiavimą komandoje, leidžia mokiniams pasirinkti būdus, kaip rasti ir pateikti informaciją ir kt.

Mokymų dalyviai akcentavo, kad būtina įgyvendinant projektų veiklas atsižvelgti į mokinių amžių, gebėjimus, kontekstą, ir kt. Mokiniai turėtų būti skatinami tapti pagrindine projekto jėga, būti kūrybingais, atsakingais, savarankiškais, ne vien mokytojo idėjų įgyvendintojais.

2020 m. birželio 12 dieną tarptautiniame virtualaus bendradarbiavo programos „eTwinning“ seminare „Projekto „eTwinning“ kokybės vertinimo kriterijai“ Birštone dalyvavo 10 mokytojų. Renginio vertinimo anketas pateikė – 9 dalyviai. Bendrasis seminaro vertinimas – 9,9 balo. Kokybiniame vertinime išryškėjo dalyvių poreikis gauti daugiau informacijos, susijusios su vaikų darželyje vykdytais ir ženkleliu apdovanotais projektais ir originalių projektų pavyzdžių.

 

Jolita Morkūnaitė
„eTwinning“ programos ambasadorė Marijampolės apskrityje
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.