Dabar svetainėje 253 svečiai ir narių nėra

Straipsnių peržiūrėjimai
116588
Liepa 2024
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

2023 m. balandžio mėn. nuotoliniu būdu vyko seminaras Skaitmeninių įrankių taikymas ugdant mokinių kompetencijas atnaujinto ugdymo turinio kontekste“, kurio tikslas - mokyti pedagogus naudoti skaitmeninius įrankius pamokoje tobulinant mokinių kompetencijas pagal atnaujintas programas. Mokymų dalyviai kartu su lektore Danguolė Vaitmonienė, Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijos informacinių technologijų mokytoja eksperte, praktiškai išbandė Thinglink, Nearpod, Canva, CoSpaces ir Padlet programų galimybes.
ThingLink yra interaktyvus vaizdo ir nuotraukų redaktorius, kuris leidžia pridėti nuorodas, aprašymus, garsą, vaizdo įrašus ir kitus

turinio elementus tiesiogiai į vaizdo ar nuotraukų vaizdą. Pagrindinė ThingLink paskirtis yra kurti interaktyvų turinį, kuris padeda pritraukti ir susidominti auditoriją, ypač jei turinys yra naudojamas mokymosi, reklamos ar informavimo tikslais.
Nearpod yra mokymo platforma, skirta mokytojams, kad galėtų sukurti interaktyvius ir įtraukiančius pamokų turinius, kuriuos mokiniai gali stebėti ir naudoti savo mobiliose įrenginiuose ar kompiuteriuose. 
CoSpaces - virtualių realybės platforma, kuri leidžia vartotojams kurti ir dalintis tridimensiniais erdviniais projektai internete. Pagrindinė CoSpaces paskirtis yra leisti vartotojams kurti interaktyvius virtualius pasaulius, kuriuose jie gali eksperimentuoti su erdve ir kurti skirtingas scenarijus. Mokiniai gali kurti savo tridimensinius pasaulius, eksperimentuoti su erdve ir suprasti sunkiai suprantamus dalykus, pavyzdžiui, mokantis matematikos, fizikos ar chemijos. 

Canva yra grafinio dizaino platforma, kuri leidžia vartotojams kurti įvairius kūrybinius projektus, tokius kaip plakatai, skaidrės, logotipai, infografikos, socialinių tinklų reklamos kampanijos ir kt. Canva paskirtis yra leisti vartotojams sukurti kokybišką ir estetišką dizainą, neturint didelių dizaino įgūdžių ar brangios įrangos.
Padlet yra internetinė platforma, kuri leidžia vartotojams kurti ir dalintis virtualiais priklijuojamais lapais (angl. virtual sticky notes). Padlet paskirtis yra leisti vartotojams sujungti skirtingų tipų medijas, tokias kaip tekstas, vaizdai, audio ir video įrašai, ir sudaryti interaktyvius virtualius langus ar priklijuojamus lapus, kuriuos galima dalintis su kitais vartotojais.
Nuo šiol naudojami skaitmeniniai įrankiai padės pedagogams kurti dinamiškas, interaktyvias ir įtraukiančias pamokas, taip pat padidinti mokinių motyvaciją ir įtraukti juos į mokymosi procesą.