2024 m. spalio 24 d. Alytaus Audiovizualiųjų menų centre įvyko respublikinė metodinė – praktinė konferencija „Kokybiškas ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymas pasitinkant naujoves“. Kalbėtis, dalintis įžvalgomis ir gerąja patirtimi apie kokybišką ikimokyklinio ugdymo svarbą susibūrė ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai ir mokytojai iš Alytaus bei kitų Lietuvos miestų. Žr. Konferencijos akimirkas Youbute kanale.
Konferencijos organizatorės Alytaus lopšelio-darželio „Girinukas” direktorė Rasa Naujalienė ir Alytaus lopšelio-darželio „Šaltinėlis” direktorė Jurgita Arbutavičienė kvietė dalyvius pamąstyti, ar kokybišką ugdymą lemia inovatyvūs metodai, ugdančios aplinkos, kontekstai ir priemonės, nuostatos, kad visi gali pasiekti asmeninės pažangos, ugdymas. Kaip dirbant mokytojus rengiančioms institucijoms, ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovams, mokytojams užtikrinti, kad ugdymas būtų kokybiškas ir išlaviruoti tarp visų naujovių, tarp jų įtraukties principo įgyvendinimas, paversti naujoves galimybėmis. Vadovės ragino nebijoti iššūkių, bet pasitikti juos su smalsumu ir noru veikti.
Lietuvos pedagogas, ilgametis Vilniaus Šolomo Aleichemo žydų gimnazijos direktorius, strategijos ,,Lietuva 2050“ kūrėjų, vizionierius Miša Jakobas, prašė mokytojų vaikus mokyti paprastų ir kasdieniškų dalykų - puoselėti gamtos grožį ir trapumą, mokyti vaikus savitvarkos įgūdžių, o svarbiausia - kasdien rūpestingai ir su meile pažvelgti į vaiko akis.
Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos docentas, Vilniaus universiteto Ugdymo mokslų instituto docentas, daktaras, Vilniaus lopšelio-darželio“ Jurginėlis” direktorius Sergejus Neifachas pristatė aktualiausias naujoves, kurias turi žinoti ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai ir mokytojai. Lektorius akcentavo informacijos kokybės ir gylio, ne kiekybės svarbą rengiant atnaujintas įstaigų programas.
Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisijos pirmininkė, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Alvija Černiauskaitė dalyvius pasveikino vaizdo įrašu. Lektorė pagrindinį dėmesį pranešime skyrė specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų kasdienių gyvenimiškų įgūdžių ugdymui ir pakvietė dalyvius apsilankyti ,,Gyvenimo įgūdžių mokykloje”, šiems viešint Londone.
Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Pedagogikos katedros lektorė, dr. Lina Majauskienė kartu su kolegomis pristatė ikimokyklinio ugdymo pedagogų ir mokinio padėjėjų rengimo aktualijas ir perspektyvas Alytuje ir Kaune.
Prezidento iniciatyvos "Lietuva galia" laureatė už veiklas, skatinančias visuomenės nuostatų keitimą, Autizmo paramos fondo ,,Pokyčių ambasada“ vadovė Klementina Gruzdienė teigė, kad didžiausia pagarba žmogui – jo priėmimas, bei kvietė keisti pasaulį užuot kitus vieniems kitus. Konferencijos dalyviai pasijuto sukrėsti išgirdę, jog motinai išgirsti, kad vaikui diagnozuotas autizmas, tolygus vaiko netekčiai.
Konferencijos pirmąją dalį vainikavo Alytaus teatro DISKUSIJŲ TEATRO minispektaklis. Dalyviai entuziastingai įsitraukė į atvirą diskusiją, kurioje teatriniais metodais atskleisti mitai ir skauduliai, susiję su negalios priėmimu visuomenėje. Drąsiausi renginio dalyviai įsijautė į antagonisto ir protagonisto vaidmenis, nepalikdami nė vieno konferencijos dalyvio abejingo nagrinėjamai temai.
Po pietų konferencijos dalyviai buvo pakviesti pratęsti konferenciją Alytaus lopšeliuose-darželiuose ,,Girinukas” ir ,,Šaltinėlis”. Čia dalyviai praktiškai išgvildeno mokytojo ir logopedo dermę, ugdant specialiųjų poreikių vaikus, bendruomenės ir STEAM dialogą ugdymo procese, aptarė mokytojo unikalių savybių įgalinimą kuriančioje ir bendradarbiaujančioje komandoje, apžiūrėjo vidaus ir lauko edukacines aplinkas bei užmezgė kontaktus tolimesniam bendradarbiavimui.