Dabar svetainėje 239 svečiai ir narių nėra

Straipsnių peržiūrėjimai
147267
Lapkritis 2024
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo mokytojai 2020 m. birželio 5 dieną dalyvavo tarptautiniame virtualaus bendradarbiavo programos „eTwinning“ seminare „Projekto „eTwinning“ kokybės vertinimo kriterijai“ Birštone. Mokymai buvo skirti pažengusiems pedagogams, kurie įgyvendina „eTwinning“ projektus ir  siekia jų kokybės įvertinimo Nacionaliniu kokybės ženkleliu.

Programos „eTwinning“ Nacionalinis kokybės ženklelis Lietuvoje teikiamas jau 14 metų mokytojams, sėkmingai įgyvendinantiems „eTwinning“ projektus. Iš viso šiuo ženkleliu yra apdovanotos 238 švietimo įstaigos ir 381 mokytojas. Mokymų dalyviai, kurie manė, kad jų projekto veiklos baigtos, o rezultatai paviešinti, mokymų metu galėjo užpildyti Nacionalinio kokybės ženklelio paraišką „eTwinning“ darbastalio skyrelyje „Ženkleliai“.

Dauguma seminaro dalyvių vykdo jau nebe pirmą projektą, tačiau visiems buvo naudinga dar kartą prisiminti, kad kokybiško projekto kriterijus atitinkantis projektas turi:

  • turėti aiškius tikslus ir veiklų planą.
  • būti užbaigtas, o projekto veiklos rezultatai apibendrinti ir matomi.
  • sukurtus puslapius virtualioje aplinkoje „TwinSpace“, kuriuose dokumentuotos projekto veiklos.
  • paviešintus virtualios aplinkos „TwinSpace“ puslapius, kuriuose matomi veiklos rezultatai.

Seminaro dalyviams buvo akcentuota, kad paraišką teikiantis mokytojas turi būti reikšmingai prisidėjęs prie projekto įgyvendinimo, nes kokybės ženklelis teikiamas ne visai projekto dalyvių komandai, bet individualiai projekte dalyvavusiam ir užpildžiusiam paraišką mokytojui.

 Didžiausias dėmesys mokymuose buvo skirtas projekto „eTwinning“ veiklos kokybės vertinimo kriterijams aptarti. Pedagoginis novatoriškumas ir kūrybiškumas, integracija į ugdymo turinį, mokyklų partnerių bendradarbiavimas, IKT taikymas, projekto rezultatai ir jų poveikis – esminiai „eTwinning“ projektų kokybės vertinimo kriterijai, kurių teorinis ir praktinis pagrindimas sulaukė daugiausia mokymų dalyvių diskusijų.

Apibendrinę seminaro „Projekto „eTwinning“ kokybės vertinimo kriterijai“ turinį ir veiklas, pasidalinę praktinio darbo patirtimi mokytojai pripažino, kad Nacionalinis kokybės ženklelis svarbus kiekvienam pedagogui kaip asmeninio indėlio projekte įrodymas. Tai formalus patvirtinimas mokiniams, mokytojams ir mokykloms, kad jų „eTwinning“ veikla pasiekė aukštą lygį. Tai paskatinimas mokiniams ir mokytojams už jų darbą, pastangas, idėjas ir indėlį. Na, o švietimo įstaigoms ir institucijoms, tarptautiniame virtualaus bendradarbiavo programos „eTwinning“ kokybės įvertinimas yra svarbus kaip pripažinimas, kad mokykla siekia kokybės bei atvirumo europinėje bendradarbiavimo veikloje.

2020 m. birželio 5  dieną tarptautiniame virtualaus bendradarbiavo programos „eTwinning“ seminare „Projekto „eTwinning“ kokybės vertinimo kriterijai“ Birštone dalyvavo 12 mokytojų. Renginio vertinimo anketas pateikė – 6 dalyviai. Bendrasis seminaro vertinimas – 9,1 balo. Kokybiniame vertinime išryškėjo dalyvių poreikis pateikti labai gerai užpildytos NKŽ paraiškos pavyzdį ir originalių projektų pavyzdžių.

Jolita Morkūnaitė
„eTwinning“ programos ambasadorė Marijampolės apskrityje
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.