Dabar svetainėje 149 svečiai ir narių nėra

Straipsnių peržiūrėjimai
146912
Lapkritis 2024
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Rugsėjo 29-30 dienomis aktyviausi Jaunieji miško bičiuliai iš visos Lietuvos sugužėjo į Valstybinių miškų urėdija Šilutės regioninį padalinį patyrinėti gamtos ir kultūros turtų.  Pirmiausia susipažinome su Švėkšnos dvaru ir išskirtiniais medžiais pasipuošusiu parku. Parke auga vienas seniausių europinių kukmedžių (Taxus baccata) Lietuvoje. Taip pat parkas didžiuojasi turėdamas patį seniausią Lietuvoje dviskiautį ginkmedį (Ginkgo biloba)! 
Iš Švėkšnos atkeliavome į Kintų Vydūno kultūros centrą pasigaminti savo vėtrungių. Vėtrungė - išskirtinis etninės kultūros paveldo objektas, neturintis analogų pasaulyje. Vėtrungėmis būdavo ženklinami Kuršių mariose plaukiojantys laivai, kiekvieno laivo vėtrungė iš kitų išsiskirdavo savo stiliumi ir meniniais motyvais, simbolika.
Toliau Jaunieji miško bičiuliai kartu su Valstybinių miškų urėdija Šilutės regioninio padalinio miškininke
Audrone Balčiūniene keliavo Kintų girininkijos mokomuoju-rekreaciniu taku. Mokiniai susipažino su Didžiąja Kintų tuja, o žygį užbaigė Kintų uostelyje. 
Pirmąjį išvykos vakarą įvyko ir JMB fotografijų konkurso laureatų apdovanojimai, jų šiemet - net 9! 
Antrąją dieną vėl pradėjome su miškininke Audrone žygiu įspūdingoje Aukštumalos aukštapelkėje. Po to keliavome į Ventės rago ornitologinę stotį, kur žiedavome paukštelius bei sužinojome, kad pro Ventės ragą, rytine Baltijos jūros pakrante driekiasi vienas didžiausių paukščių migracijos kelių, kuriuo per dieną praskrenda net iki 200 tukst. paukščių! 
Kelionę užbaigėme susipažinę su Šilutės miesto istorija. 
Dėkojame visiems išvykos dalyviams bei organizaciniams partneriams Kaišiadorių švietimo centras!